NKK Switches TP01121A-4KB
Part No.:
TP01121A-4KB
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Touch Screen Overlays
Package:
Datasheet:
TP01121A-4KB.pdf
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1"
Shipping
TP01121A-4KB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NKK Switches
Series:
TP01
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Length:
9.83" (249.60mm)
Width:
0.08" (2.10mm)
Height:
7.41" (188.10mm)
Interface:
4-Wire
Type:
Resistive
Diagonal Screen Size:
12.1" (307.34mm)