onsemi NVH950S75L4SPB
Part No.:
NVH950S75L4SPB
Datasheet:
NVH950S75L4SPB.pdf
Description:
AUTOMOTIVE 750V, 950A SSDC POWER
Shipping
NVH950S75L4SPB Specifications
IGBT Type:
Trench Field Stop
750 V
Current - Collector (Ic) (Max):
950 A
Power - Max:
1300 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
1.55V @ 15V, 600A
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
60000 pF @ 30 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)