IXYS MWI25-12A7
Part No.:
MWI25-12A7
Manufacturer:
IXYS
Category:
IGBT Modules
Package:
E2
Datasheet:
MWI25-12A7.pdf
Description:
IGBT MODULE 1200V 50A 225W E2
Shipping
MWI25-12A7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
E2
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
IGBT Type:
NPT
Configuration:
Three Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
50 A
Power - Max:
225 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.7V @ 15V, 25A
Current - Collector Cutoff (Max):
2 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
1.65 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)