IXYS MUBW25-06A6K
Part No.:
MUBW25-06A6K
Manufacturer:
IXYS
Category:
IGBT Modules
Package:
E1
Datasheet:
MUBW25-06A6K.pdf
Description:
IGBT MODULE 600V 31A 100W E1
Shipping
MUBW25-06A6K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
E1
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
IGBT Type:
NPT
Configuration:
Three Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
600 V
Current - Collector (Ic) (Max):
31 A
Power - Max:
100 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.4V @ 15V, 20A
Current - Collector Cutoff (Max):
600 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
1.1 nF @ 25 V
Input:
Three Phase Bridge Rectifier
NTC Thermistor:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)