Micro Commercial Co MIP35R12E1ATN-BP
Part No.:
MIP35R12E1ATN-BP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
IGBT Modules
Package:
Module
Datasheet:
MIP35R12E1ATN-BP.pdf
Description:
IGBT MODULES
Shipping
MIP35R12E1ATN-BP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
IGBT Type:
Configuration:
Three Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
35 A
Power - Max:
227 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.3V @ 15V, 35A
Current - Collector Cutoff (Max):
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
2250 pF @ 25 V
Input:
Three Phase Bridge Rectifier
NTC Thermistor:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)