Micro Commercial Co MIF75R12C1PF-BP
Part No.:
MIF75R12C1PF-BP
Datasheet:
MIF75R12C1PF-BP.pdf
Description:
GBT MODULES
Shipping
MIF75R12C1PF-BP Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
IGBT Type:
NPT
Configuration:
Half Bridge Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
75 A
Power - Max:
657 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.9V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max):
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
5200 pF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)