Micro Commercial Co MIF225R12E3TL-BP
Part No.:
MIF225R12E3TL-BP
Datasheet:
MIF225R12E3TL-BP.pdf
Description:
IGBT MODULES,E3
Shipping
MIF225R12E3TL-BP Specifications
Packaging:
Bulk
Configuration:
Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
225 A
Power - Max:
1.54 kW
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.3V @ 15V, 225A
Current - Collector Cutoff (Max):
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
15600 pF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)