Micro Commercial Co MIF100R12C1PF-BP
Part No.:
MIF100R12C1PF-BP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
IGBT Modules
Package:
Module
Datasheet:
MIF100R12C1PF-BP.pdf
Description:
Interface
Shipping
MIF100R12C1PF-BP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
IGBT Type:
NPT
Configuration:
2 Independent
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
100 A
Power - Max:
675 mW
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
3V @ 15V, 100A
Current - Collector Cutoff (Max):
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
6700 pF @ 25 V
Input:
NTC Thermistor:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)