NKK Switches FTAS225-57AN
Part No.:
FTAS225-57AN
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Touch Screen Overlays
Package:
Datasheet:
FTAS225-57AN.pdf
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 5.7"
Shipping
FTAS225-57AN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NKK Switches
Series:
FT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Length:
4.80" (122.00mm)
Width:
0.08" (2.10mm)
Height:
3.62" (92.00mm)
Interface:
RS232, USB
Type:
Resistive
Diagonal Screen Size:
5.7" (144.78mm)