NKK Switches FTAS00-15A-4
Part No.:
FTAS00-15A-4
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Touch Screen Overlays
Package:
Datasheet:
FTAS00-15A-4.pdf
Description:
TOUCH SCREEN, 4-WIRE, 15.0" DIAG
Shipping
FTAS00-15A-4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NKK Switches
Series:
FT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Length:
12.19" (309.50mm)
Width:
0.08" (2.10mm)
Height:
9.19" (233.50mm)
Interface:
4-Wire
Type:
Resistive
Diagonal Screen Size:
15" (380mm)