NKK Switches FTAS00-10.4AS-4A
Part No.:
FTAS00-10.4AS-4A
Manufacturer:
NKK Switches
Category:
Touch Screen Overlays
Package:
Datasheet:
FTAS00-10.4AS-4A.pdf
Description:
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Shipping
FTAS00-10.4AS-4A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NKK Switches
Series:
FT
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Length:
8.47" (215.00mm)
Width:
0.08" (2.03mm)
Height:
6.39" (162.40mm)
Interface:
4-Wire
Type:
Resistive
Diagonal Screen Size:
10.4" (264.16mm)