Infineon Technologies FP15R12W1T7PBPSA1
Part No.:
FP15R12W1T7PBPSA1
Datasheet:
FP15R12W1T7PBPSA1.pdf
Description:
LOW POWER EASY AG-EASY1B-1
Shipping
FP15R12W1T7PBPSA1 Specifications
Series:
EasyPIM™, TRENCHSTOP™
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
15 A
Current - Collector Cutoff (Max):
3 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
2.82 nF @ 25 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)