ORIENT DISPLAY CTP043B0
Part No.:
CTP043B0
Manufacturer:
ORIENT DISPLAY
Category:
Touch Screen Overlays
Package:
Datasheet:
CTP043B0.pdf
Description:
4.3'' PCAP TOUCH
Shipping
CTP043B0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ORIENT DISPLAY
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Length:
4.11" (104.50mm)
Width:
2.61" (66.36mm)
Height:
0.06" (1.40mm)
Interface:
I2C
Type:
Capacitive
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)