Microsemi Corporation APTGT20DDA60T3G
Part No.:
APTGT20DDA60T3G
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Package:
SP3
Datasheet:
APTGT20DDA60T3G.pdf
Description:
IGBT MODULE 600V 32A 62W SP3
Shipping
APTGT20DDA60T3G Specifications
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Series:
Package/Case:
SP3
Product Status:
Obsolete
Configuration:
Dual Boost Chopper
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
600 V
Current - Collector (Ic) (Max):
32 A
Power - Max:
62 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
1.9V @ 15V, 20A
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
1.1 nF @ 25 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)