Triad Magnetics VPT48-5200
Part No.:
VPT48-5200
Datasheet:
VPT48-5200.pdf
Description:
PWR XFMR TOROIDAL 250VA CHAS MT
Shipping
VPT48-5200 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 24V, Series 48V
Current - Output (Max):
Parallel 10.4A, Series 5.2A
Power - Max:
250VA
Size / Dimension:
112.00mm Dia x 54.00mm W
Height - Seated (Max):
58.0mm