Triad Magnetics VPT36-4440
Part No.:
VPT36-4440
Datasheet:
VPT36-4440.pdf
Description:
PWR XFMR TOROIDAL 160VA CHAS MT
Shipping
VPT36-4440 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max):
Parallel 8.88A, Series 4.44A
Power - Max:
160VA
Size / Dimension:
103.00mm Dia x 48.00mm W
Height - Seated (Max):
52.0mm