Triad Magnetics VPT230-4350
Part No.:
VPT230-4350
Datasheet:
VPT230-4350.pdf
Description:
PWR XFMR TOROIDAL 1000VA CHAS MT
Shipping
VPT230-4350 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):
Parallel 8.7A, Series 4.35A
Power - Max:
1000VA
Size / Dimension:
175.00mm Dia x 68.00mm W
Height - Seated (Max):
76.0mm