ATC-Diversified Electronics UOA-240-AKA
Part No.:
UOA-240-AKA
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
UOA-240-AKA.pdf
Description:
UOA SERIES SINGLE PHASE UNDER VO
Shipping
UOA-240-AKA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Series:
UOA
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Voltage Sensing AC
Trip Status:
Energized High/Low
Trip Range:
205 ~ 260V AC
Delay Time:
0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:
240VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 240VAC