Carlo Gavazzi Inc. DUB01CD48500V
Part No.:
DUB01CD48500V
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
DUB01CD48500V.pdf
Description:
RELAY MONITOR VOLT 2-500V
Shipping
DUB01CD48500V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
DUB01
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Voltage Sensing AC/DC
Trip Status:
Energized, Latching High/Low
Trip Range:
2 ~ 500V AC/DC
Delay Time:
0.1 Sec ~ 30 Sec
Voltage - Supply:
24 ~ 48VAC/DC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
8A @ 250VAC