Mueller Electric Co UOA-120-ALA
Part No.:
UOA-120-ALA
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
UOA-120-ALA.pdf
Description:
VOLTAGE MONITORING RELAY
Shipping
UOA-120-ALA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
UOA
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Voltage Sensing AC
Trip Status:
Energized High/Low
Trip Range:
97 ~ 135V AC
Delay Time:
0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:
120VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 240VAC