Murata Electronics TZY2R200AC01B00
Part No.:
TZY2R200AC01B00
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
TZY2R200AC01B00.pdf
Description:
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD
Shipping
TZY2R200AC01B00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
TZY2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance Range:
4.5 ~ 20pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Q @ Freq:
500 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.25mm)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C