Murata Electronics LXRW19V201-058
Part No.:
LXRW19V201-058
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
LXRW19V201-058.pdf
Description:
CAP TRIMMER 100-200PF 50V SMD
Shipping
LXRW19V201-058 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance Range:
100 ~ 200pF
Adjustment Type:
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Q @ Freq:
Size / Dimension:
0.051" L x 0.035" W (1.30mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max):
0.017" (0.43mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C