Murata Electronics TZB4Z100BB10B00
Part No.:
TZB4Z100BB10B00
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
TZB4Z100BB10B00.pdf
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Shipping
TZB4Z100BB10B00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
TZB4
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance Range:
3 ~ 10pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
100 V
Dielectric Material:
Ceramic
Q @ Freq:
500 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C