Daburn TWA3-48-15
Part No.:
TWA3-48-15
Manufacturer:
Daburn
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 12 Leads
Datasheet:
TWA3-48-15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Shipping
TWA3-48-15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Daburn
Series:
TWA3 (3W)
Package/Case:
24-DIP Module, 12 Leads
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
100mA, 100mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-25°C ~ 71°C
Efficiency:
76%