Polytron TW3-24S15
Part No.:
TW3-24S15
Manufacturer:
Polytron
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 12 Leads
Datasheet:
TW3-24S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 3W
Shipping
TW3-24S15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Polytron
Series:
TW3 (3W)
Package/Case:
24-DIP Module, 12 Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
22.8V
Voltage - Input (Max):
25.2V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-25°C ~ 71°C
Efficiency:
55%