Littelfuse Inc. TVM208A100.5S3S
Part No.:
TVM208A100.5S3S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
TVM208A100.5S3S.pdf
Description:
3 PHASE LINE MONITOR
Shipping
TVM208A100.5S3S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
TVM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Voltage Asymmetry, Phase Loss, Phase Sequence
Trip Status:
Energized High/Low
Trip Range:
Delay Time:
Fixed, 0.50 Sec
Voltage - Supply:
208VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 125VAC