Autonics TTM4060M-110VAC
Part No.:
TTM4060M-110VAC
Datasheet:
TTM4060M-110VAC.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 60MIN 3A 240V
Shipping
TTM4060M-110VAC Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 60 Min
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 240VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Plug In, 14 Pin