Omron Automation and Safety H3FA-A-DC24
Part No.:
H3FA-A-DC24
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H3FA-A-DC24.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Shipping
H3FA-A-DC24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H3FA
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
DPST-NO/NC (1 Form A and B)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 250VAC
Voltage - Supply:
24VDC