Autonics TTM4010M-24VDC
Part No.:
TTM4010M-24VDC
Datasheet:
TTM4010M-24VDC.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 240V
Shipping
TTM4010M-24VDC Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 14 Pin