Autonics TTM4010M-110VAC
Part No.:
TTM4010M-110VAC
Manufacturer:
Autonics
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
TTM4010M-110VAC.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 240V
Shipping
TTM4010M-110VAC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Autonics
Series:
TTM
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Function:
On-Delay
Circuit:
4PDT (4 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 240VAC
Voltage - Supply:
110VAC
Termination Style:
Plug In, 14 Pin