Vishay Sfernice TSM4YL102KR05
Part No.:
TSM4YL102KR05
Datasheet:
TSM4YL102KR05.pdf
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP
Shipping
TSM4YL102KR05 Specifications
Resistance:
1 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)