Bourns Inc. TC33X-2-102E
Part No.:
TC33X-2-102E
Datasheet:
TC33X-2-102E.pdf
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.15W J LEAD TOP
Shipping
TC33X-2-102E Specifications
Resistance:
1 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)