Vishay Sfernice TS7Y201KR32
Part No.:
TS7Y201KR32
Datasheet:
TS7Y201KR32.pdf
Description:
TS7 Y 200U 10% TR E3
Shipping
TS7Y201KR32 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
200 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)