Vishay Sfernice TS7Y103KR32
Part No.:
TS7Y103KR32
Datasheet:
TS7Y103KR32.pdf
Description:
TS7 Y 10K 10% TR E3
Shipping
TS7Y103KR32 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)