MEAN WELL USA Inc. TS-700-112F
Part No.:
TS-700-112F
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
TS-700-112F.pdf
Description:
INVERTER
Shipping
TS-700-112F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
TS-700
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
Universal
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
700 W
Power - Output Surge:
1400 W
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
International
Size:
11.61" L x 7.24" W x 2.76" H (295.0mm x 184.0mm x 70.0mm)