MEAN WELL USA Inc. NTS-400P-148
Part No.:
NTS-400P-148
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
NTS-400P-148.pdf
Description:
INVERTER 400W
Shipping
NTS-400P-148 Specifications
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
NTS-400P
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
48VDC
AC Outlets:
Connector - AC Output:
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
400 W
Power - Output Surge:
800 W
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
International
Size:
7.32" L x 3.96" W x 1.26" H (186mm x 100.5mm x 32mm)