Vishay Sfernice TS4YL202MR10
Part No.:
TS4YL202MR10
Datasheet:
TS4YL202MR10.pdf
Description:
TRIMMER
Shipping
TS4YL202MR10 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Resistive Material:
Cermet
Termination Style:
Gull Wing
Size / Dimension:
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)