Vishay Sfernice TS4YL103MR10
Part No.:
TS4YL103MR10
Datasheet:
TS4YL103MR10.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Shipping
TS4YL103MR10 Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Termination Style:
J Lead
Size / Dimension:
Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)