MEAN WELL USA Inc. TS-3000-112F
Part No.:
TS-3000-112F
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
TS-3000-112F.pdf
Description:
INVERTER
Shipping
TS-3000-112F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
TS-3000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
1
Connector - AC Output:
Universal
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
3000 W
Power - Output Surge:
6000 W
Remote Capability:
No
Region Utilized:
International
Size:
18.38" L x 11.16" W x 3.94" H (466.8mm x 283.5mm x 100.0mm)