MEAN WELL USA Inc. TS-200-112A
Part No.:
TS-200-112A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
TS-200-112A.pdf
Description:
INVERTER 12VDC 200W 2 OUTLET
Shipping
TS-200-112A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
TS-200
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
200 W
Power - Output Surge:
400 W
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
North America
Size:
8.07" L x 6.22" W x 2.32" H (205.0mm x 158.0mm x 59.0mm)