Littelfuse Inc. TRM120A2X30
Part No.:
TRM120A2X30
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
TRM120A2X30.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 10A 120V
Shipping
TRM120A2X30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
TRM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
1 Sec ~ 30 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
120VAC