LEM USA Inc. TOP 90-S10/SP2
Part No.:
TOP 90-S10/SP2
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
TOP 90-S10/SP2.pdf
Description:
TRANSDUCER
Shipping
TOP 90-S10/SP2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Series:
TOP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Frequency Range:
50Hz ~ 60Hz
Type:
Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):
90 A
Inductance:
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
Ratings:
Mounting Type:
DIN Rail
Size / Dimension:
1.319" L x 1.240" W (33.50mm x 31.50mm)
Height - Seated (Max):
1.909" (48.50mm)