EPCOS - TDK Electronics B82801B0925A200
Part No.:
B82801B0925A200
Datasheet:
B82801B0925A200.pdf
Description:
CURR SENSE XFMR 1:200 20A SMD
Shipping
B82801B0925A200 Specifications
Frequency Range:
50kHz ~ 1MHz
Current Rating (Amps):
20 A
Inductance:
8 mH
ET (Volt-Time):
100VµS
Turns Ratio - Primary:Secondary:
1:200
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
0.6mOhm Primary, 33.24Ohm Secondary
Size / Dimension:
0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)