Nidec Components Corporation TM-7ES104
Part No.:
TM-7ES104
Datasheet:
TM-7ES104.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
TM-7ES104 Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.323" x 0.283" Face (8.20mm x 7.20mm)