Nidec Components Corporation TM-7EP204
Part No.:
TM-7EP204
Datasheet:
TM-7EP204.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
TM-7EP204 Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Round - 0.283" Dia (7.20mm)