Bourns Inc. TISP5115H3BJR-S
Part No.:
TISP5115H3BJR-S
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Thyristors
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TISP5115H3BJR-S.pdf
Description:
THYRISTOR 90V 300A DO-214AA
Shipping
TISP5115H3BJR-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Breakover:
115V
Voltage - Off State:
90V
Voltage - On State:
3 V
Current - Peak Pulse (8/20µs):
300 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Number of Elements:
1
Capacitance:
250pF