STMicroelectronics SMP100LC-65
Part No.:
SMP100LC-65
Datasheet:
SMP100LC-65.pdf
Description:
THYRISTOR 65V 400A DO-214AA
Shipping
SMP100LC-65 Specifications
Voltage - Breakover:
85V
Voltage - Off State:
65V
Voltage - On State:
Current - Peak Pulse (8/20µs):
400 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Capacitance:
90pF