Bourns Inc. TISP4C015L1NR-S
Part No.:
TISP4C015L1NR-S
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
TISP4C015L1NR-S.pdf
Description:
THYRISTOR 8V 30A SC-74A
Shipping
TISP4C015L1NR-S Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Product Status:
Obsolete
Voltage - Breakover:
15V
Voltage - Off State:
8V
Voltage - On State:
Current - Peak Pulse (8/20µs):
30 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18 A
Current - Hold (Ih):
50 mA
Capacitance:
15pF