Bourns Inc. TISP4500H3BJ-S
Part No.:
TISP4500H3BJ-S
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TISP4500H3BJ-S.pdf
Description:
THYRISTOR 350V 100A DO-214AA
Shipping
TISP4500H3BJ-S Specifications
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
TISP4500H3BJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Breakover:
500V
Voltage - Off State:
350V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Capacitance:
84pF (Max)