Bourns Inc. TISP4300MMBJR-S
Part No.:
TISP4300MMBJR-S
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TISP4300MMBJR-S.pdf
Description:
THYRISTOR 230V 50A DO-214AA
Shipping
TISP4300MMBJR-S Specifications
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Active
Voltage - Breakover:
300V
Voltage - Off State:
230V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
50 A
Current - Hold (Ih):
150 mA
Capacitance:
40pF (Max)